Zpět na úvodní stránku
Ceník Kontakty a adresa na Splněný sen Dity Weberové

úvodní stránka
informace o jezdeckém klubu
malá prohlídka stájí
seznamte se s našimi koníčky
a s našimi poníčky
naše možnosti
naše akce
další činnost - ryby, sady
jak se na vyjížďku obléci?
fotogalerie z jezdeckého klubu
sezonní radovánky
...
Jednodenní ponyškolička 14.7.2014
Ráno se nám sešlo 9 dětí. Hned jak to bylo možné, jsme si připravili poníčky (Maliku, Ponytku, Rozárku, Topinku a Sandálku). Ty zdatnější již čistí samy, zvedají a pucují kopýtka :-), s naší pomocí uzdí a madýlkují. Vyčůrat, napít a hurá na koňský hřbet. Vyjížďka je vždy fajn, děti cvičí prostocviky, střídají se na poníčkách, učí se vodit a svého kamaráda "vyhazovat" na koňský hřbet. Po vyjížďce jsme ještě na jízdárně trénovali "skoky" s vodičem - příprava na hobby závody 9.8.2014 jedeme do Jesenice.
Po ježdění následovala svačinka a poté hry na jízdárně (skok v pytli, vrh podkovou, opičí dráha). Ještě před obědem děti asistovaly při čištění králíkárny.
Obídek u Weberů (kuřecí řízečky + bramborová kaše) - všichni dlabali :-) Po obědě dezertík (palačinka s nugetou a domácí marmeládou).

Kolem 13,30 hod jsme se začali skládat do aut a jeli jsme na výlet mé kamarádce na krávy, kozy, králíčky, ovečky....
Po výletě se k nám přidaly ještě 2 děti na odpolední ponyškoličku a tak 11-ti členné družstvo dětí a pět poníků jsme vyrazili na projížďku - na té nás postihla silná přeháňka, tak jsme šupajdili rychle do stáje :-), hry (tichá pošta, hlava ramena, kolena, palce...., mazlení morčat a králíčků). Venkovní hry s kuželkami byly velmi roztomilé :-)

V 17,30 hod jsme roztopili gril a začali chodit rodiče pro své dětičky (vuřtíky, chlebík, limo.....) pro všechny.
Pěkně jsme se všichni rozloučili, dětičky byly odměněny diplomem a malým dárečkem a spokojené odcházely domů :-)
Za 14 dní naviděnou při další celodenní školičce :-)