Zpět na úvodní stránku
Ceník Kontakty a adresa na Splněný sen Dity Weberové

úvodní stránka
informace o jezdeckém klubu
malá prohlídka stájí
seznamte se s našimi koníčky
a s našimi poníčky
naše možnosti
naše akce
další činnost - ryby, sady
jak se na vyjížďku obléci?
fotogalerie z jezdeckého klubu
sezonní radovánky
...
Jarní prázdniny - příměstský tábor 5.-9.3.2012
... byla to skvělá akce, dobře, že jsme si to vymysleli :-)

Každý den od pondělí do pátku nás děti navštěvovaly od 8,00 - 15,00 hod. Některé přicházely dříve, některé později odešly, dle potřeby a chuti.
Vždy ráno jsme obsloužily naše koníčky , kočky, králíka a morče. Když bylo naklizeno, zameteno (i ti nejmladší účastníci se učili chytit správně koště do ruky, popadnout lopatu a přiložit ruku k dílu :-)
Následovalo čištění poníků a koní, škrábání kopýtek, česání hřívy, ... Když bylo hotovo, všichni jsme společně posvačili (na výběr různé svačinkové varianty).
Vrátili jsme se ke koním, sedlali jsme, uzdili, "všichni čůrat", helmy na hlavu a hurá na koně.

Vypravovali jsme se každý den do blízkého okolí - Vtelno, Benedikt, blízké pole a louky, kam jsme se na koních střídavě dopravili.
Tam jsme posvačili. Děti měly možnost svačit na koňském hřbetě, ale "za písničku" :-) a pomalu jsme se chystali zpět. Kolem 12 hod jsme dorazili do stáje, jak se patří jsme se postarali po ježdění o koníčky a hurá k "Weberům" na oběd.


Bylo to výborně organizované, no jako na táboře :-)
Polívčička, papání, předem vybrané a po jídle jsme každý den vymysleli nějakou dobrůtku - pekli jsme palačinky, lívance, bábovku ... mňam, to byly dobroty :-)
Každý den jsme také malovali, vždy nějaké téma, děti byly šikulkové :-)Kolem 14 hod jsme odcházeli zpět do stáje, kde někteří ještě jezdili na jízdárně na lonži, nebo s poníčky běhali přes kavaletky a překážky, bylo to moc fajn.

Další den nanovo :-)

Ve čtvrtek jsme měli to nejošklivější počasí a přesto jsme se vydali na výlet k mé kamarádce na farmu, kde jsme byli všichni vpuštění mezi 49 lam importovaných přímo z Chille. Takto různobarevné čumáčky jsme nikdo z nás ještě neviděli, dokonce jsme si jednu mohli i hladit neplivala :-)


Klokánci, papoušci, minihorsíci, psi, králíci, slepice, kozičky, tito všichni nám zpestřili ač chladný, přesto velmi příjemný den :-)

V pátek jsme po obědě hráli hry, zpívali jsme, tancovali, no bylo to fajn. Odpoledne jsme sezvali rodinné příslušníky a kamarády a pekli jsme buřtíky , jakoby na rozloučenou. Děti jsme předali rodičům s úsměvem na tváři a bez újmy :-)

Pro úspěch budeme v létě opakovat s drobnými změnami a asi i s noclehem :-)

"Ať nám koně jdou", v létě naviděnou :-)