Zpět na úvodní stránku
Ceník Kontakty a adresa na Splněný sen Dity Weberové

úvodní stránka
informace o jezdeckém klubu
malá prohlídka stájí
seznamte se s našimi koníčky
a s našimi poníčky
naše možnosti
naše akce
další činnost - ryby, sady
jak se na vyjížďku obléci?
fotogalerie z jezdeckého klubu
sezonní radovánky
...
Voltiž 17.3.2017
Ahojte..........
chlubím se? podávám info?............splnila jsem si další vytyčený cíl :-)

Jako malá, 11-letá holka, jsem kdysi, v TJ Svinčice, drobně cvičila na voltižním koni jménem Jantar :-) Žlutý, modrooký, obrovitý koník. Bylo nás hodně, vyrovnaní v řadě, zástup natěšených dětí, kterým tento kolos patřil vždy jen pár sekund a dolů, protože právě ty ostatní dětičky také čekaly.........
Muselo se mi to velmi líbit, protože jsem na tyto zvláštní pohyby na koni nepřestala nikdy myslet..........někdy se mi ve snu zdálo, jak já, negymnastka :-), cvičím a předvádím akrobatické kousky na koňském hřbetě :-) Léta běžely, dospělost, rodina, práce, děti, koně, sady (za celou tu dobu se ze mě nestala gymnastka :-))

a mně začal chutnat pocit - vyzkouším si nyní, když mohu.......mám čas, děti jsou větší, nevadí, když jim odjedu, stromky v sadech nyní ještě spí............ a tak mi tato myšlenka silněji a silněji začala pulzovat v hlavě a protože, když se kněčemu rozhodnu ....jdu tvrdě za tím, i tentokrát jsem udělala krok.

Oslovila jsem několik jezdeckých oddílů a nikde mě nechtěli. Že pracují jen s dětmi a mají plno a....a.....a..... Praha - Braník.........tak tam mě také nechtěli. Jenže! Nenechala jsem se odbýt......naděje umírá poslední!! Popsala jsem svou neuvěřitelnou chuť v mém věku.......výšku, váhu a nadšení a třetí odpověď zněla.....ANO PŘIJEĎTE!!!!!!!!!

Vážení.............den "D" byl včera :-) ..........začnu od konce.. Všichni, kdo voltiž cvičíte nebo jste cvičili v minulosti, skládám poklonu. Jste borci, šikulkové, dříči a bombarďáci... Byl to mazec .......hodinu gymnastická příprava (rozehřívání, posilování, protahování.......). Poté předzkouška na dřevěném koni, kde jsem si čichla a usoudila, že to bude velmi náročné a od podlahy. No to bude vypadat, je potřeba trénink, praxe dělá profíka, gymnastická průprava je k voltiži bezpodmínečná.........je to hlavně o ní, dle mého z 90% gymnastika........... valila jsem oči a dech mi docházel již při 20. sklapovačce. Po nich ale přišly další a další a ty malé holčiny, lehoučké, nacvičené gymnastky, to tam vedle mě a se mnou pálily. Byly na mě úžasně miloučké a já chtěla držet krok, tak jsem s nimi mrskala přes celou jízdárnu HVĚZDY :-) ty jsem nedělala 25 let?????? :-) Nácviky na provaz, mrskání nohama do úrovně očí, ze všech světových stran.........téda to bylo :-)

Po hodině přivedli krásného, rezavého, odznakového koníčka. Milého, trpělivého, a začalo to, o čem jsem léta snila, na co jsem se měsíce těšila a přiznám se, drobně jsem cvičila doma, abych se zde unesla a nemusela jsem s ostudou odjet domů :-) V kroku předpříprava a to já myslela, že napoprvé bude stačit.........ale ne! Mého vytouženého výsledku jsem dosáhla ve cvalu a byla to holubička, mlýnské kolo a do finále jsem ze cválajícího koně seskočila do vnitřního kruhu a pozor, bez pádu :-)

Děkuji, že jsem se s vámi mohla podělit. Děkuji sl. Zímové a sl. Svaté a holčičkám gymnastkám, šikulkám v TJ Braník Praha, za neuvěřitelnou ochotu a pochopení a třeba zase někdy Dita W :-)